Zesłanie Ducha Świętego, 28 maja 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego. Jest ona obchod­zona na pamiątkę wydarzenia w Wiecz­erniku, 50 dni po Zmartwych­w­sta­niu, gdy na zebranych tam apos­tołów i Maryję zstąpił Duch Święty.

W dzisiejszą niedzielę nasza wspól­nota parafi­alna przeżywa wielką uroczys­tość. 8 dzieci przys­tąpi po raz pier­wszy do Sakra­mentu Eucharys­tii. Oga­r­ni­amy nasza mod­l­itwą dzieci, ich rodz­iców, rodz­iców chrzest­nych i rodziny, które uczest­niczą w tym świę­cie i wydarze­niu. Rodz­i­com, Rodz­i­com Chrzest­nym i Rodzi­nom dzieci pragnę w imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej jak najserdeczniej podz­iękować za dar ołtarza – haftowane obrusy.. Dziękuję także za pomoc w przy­go­towa­niu dzieci do dzisiejszej uroczys­tości, za kwiaty i deko­rację świą­tyni, porządki w koś­ciele i poza nim. Nade wszys­tko dziękuję za codzi­enny trud wychowa­nia i troskę o wzras­tanie dzieci w wyz­nawanej wierze i oso­biste świadectwo miłości Boga i bliźniego. Dziękuję także za pomoc w przy­go­towa­niu liturgii Pani Annie Kraw­czyk, Pani Elż­biecie Jaromiń i Pani Ninie Jaromiń. Od jutra dzieci przeży­wają Biały Tydzień. W poszczególne dni o godz. 18.00 będziemy z wdz­ięcznoś­cią mod­lić się za tych, którzy pomogli nam w drodze na spotkanie z Panem Jezusem obec­nym w Eucharys­tii.

W tym tygod­niu: jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Koś­cioła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 spotkanie dla dzieci i rodz­iców przed uroczys­toś­cią Rocznicy I Komu­nii świętej.

1 czer­wca (czwartek) o godz. 18.30 spotkanie Rady Dusz­paster­skiej naszej Parafii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o obec­ność.

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 z udzi­ałem kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją kon­tynu­u­jemy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów będziemy mod­lić się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min. Ofi­ary składane przez wiernych z okazji poświęce­nia pól przez­naczam na remont naszego koś­cioła.

29 maja (poniedzi­ałek) – godz. 18.45STE­FANÓWKA

30 maja (wtorek) – godz. 18.45WOLA GARDZIENICKA

31 maja (środa) – godz. 18.45FELIN, MAJ­DAN POLICKI, CHOINY

3 czer­wca (sob­ota) – godz. 18.45GARDZIENICE PIER­WSZE

5 czer­wca (poniedzi­ałek) – godz. 18.45BUJAN­ICA

6 czer­wca (wtorek) – godz. 18.45STRYJNO DRUGIE

7 czer­wca (środa) – godz. 18.45WYG­NANOW­ICE KOLO­NIA

9 czer­wca (piątek) – godz. 18.45STRYJNO KOLO­NIA W POLU

10 czer­wca (sob­ota) – godz. 18.45STRYJNO GÓRY i ANUSIN

12 czer­wca (poniedzi­ałek) – godz. 18.45STRYJNO KOLO­NIA PRZY SZOSIE

13 czer­wca (wtorek) – godz. 18.45STRYJNO PIER­WSZE

14 czer­wca (środa) godz. 16.30KLIMUSIN

14 czer­wca (środa) godz. 18.45ŻEGOTÓW

16 czer­wca (piątek) – godz. 18.45WYG­NANOW­ICE

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Rodz­i­com dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych. W najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszam Państwa: Hen­rykę i Zbig­niewa Słowikows­kich, Teodorę Gutek i Agnieszkę Porzak.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Stanisława Sza­łka. Za naszego Brata będą spra­wowane Msze św.:

20 czer­wca 2023 r. godz. 17.00 – (30. dzień po śmierci)

19 lipca 2023 r. godz. 17.30 – (Koło Różań­cowe z Żego­towa)

I Msze miesięczne o które prosili najbliżsi Zmarłego.