XXXIV Niedziela Zwykła 21 listopada 2021 r.

Przeży­wamy 34. Niedzielę Zwykłą. Ostat­nia niedziela roku litur­gicznego Koś­cioła – odd­a­jemy cześć i uwiel­bi­e­nie Jezu­sowi Chrys­tu­sowi Królowi Wszechświata.

W najbliższą niedzielę rozpoczy­namy Adwent – czas oczeki­wa­nia na przeży­cie pamiątki Nar­o­dzenia Pana i na powtórne przyjś­cie Chrys­tusa przy końcu cza­sów. Na Mszy św. o godz. 7.30 zostaną pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. Opłatki zostaną dostar­c­zone do naszych rodzin przez Panie i Panów Rad­nych. Ofi­ary składane przez wiernych przekazu­jemy na remont naszej świą­tyni. Tak jak usta­lal­iśmy z Radą Dusz­paster­ską w poprzed­nich lat­ach jest to kwartalna zbiórka ofiar w wysokości 30 zł. Przez cały Adwent ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom orga­ni­zowane przez Car­i­tas.

22 listopada br. o godz. 18.00 spotkanie Rady Dusz­paster­skiej naszej Parafii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o obec­ność.

W piątek 26 listopada w świ­etl­icy w Gardzieni­cach spotkanie oazy dzieci i młodzieży. Na godz­inę 18.00 – zapraszamy dzieci, na godz­inę 18.45 – młodzież. Serdecznie zapraszamy tych, którzy do tej pory już przeży­wali taką for­ma­cję i wszys­t­kich tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy dusz­paster­skiej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Joan­nie i Stanisła­wowi Mici­ułom. W najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Wik­torię i Izabelę Bielak, Mał­gorzatę Maczepę, Hal­inę i Walde­mara Kasprza­ków.

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja 2022 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny do Włoch (Dolomity i Toska­nia). Mamy jeszcze 6 miejsc wol­nych. Na sto­liku z prasą jest pro­gram tego wyjazdu.

Jest już kalen­darz litur­giczny na przyszły rok. Osoby, które pragną zarez­er­wować ter­min Mszy św. pros­zone są o kon­takt w zakrys­tii.