XXXI Niedziela Zwykła 31 października 2021 r.

Przeży­wamy 31. Niedzielę Zwykłą.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00. I sob­ota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę – I miesiąca – ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 zakończe­nie konkursu różań­cowego dla dzieci. Bardzo proszę, aby dzieci przyniosły plan­sze konkur­sowe. Po zakońc­zonej Mszy św. nastąpi wręcze­nie nagród.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym,

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

1 listopada – Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych. Wspom­i­namy w tym dniu wszys­t­kich tych, którzy żyli przed nami i wypeł­ni­a­jąc w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęś­cie prze­by­wa­nia z Bogiem w niebie. Koś­ciół wspom­ina nie tylko ofic­jal­nie uznanych świę­tych, czyli tych beat­y­fikowanych i kan­on­i­zowanych, ale także wszys­t­kich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbaw­ie­nie i prze­by­wają w niebie. Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 z pro­cesją żałobną na cmen­tarz parafi­alny.

2 listopada – Wspom­nie­nie Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Koś­ciół wspom­ina w tym dniu w liturgii wszys­t­kich wierzą­cych w Chrys­tusa, którzy odes­zli już z tego świata, a teraz prze­by­wają w czyśćcu. Przeko­nanie o ist­nie­niu czyśćca jest jed­nym z dog­matów naszej wiary.

Msze św. o godz. 9.00, 11.00 (za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych) z pro­cesją żałobną na cmen­tarz parafi­alny. O godz. 8.20 i 10.20 różaniec wypominkowy za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła. Poświęce­nie nowych pom­ników nagrob­nych po zakońc­zonej pro­cesji w 1 i 2 dzień świąt.

Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunk­ami:

• pobożne naw­iedze­nie koś­cioła lub kapl­icy,

• odmówie­nie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

• dowolna mod­l­itwa w intenc­jach Ojca św.,

• Spowiedź i Komu­nia św.

W ramach pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji naszej świą­tyni w najbliższych tygod­ni­ach rozpoczniemy mon­taż pan­eli fotowoltaicznych, które będą zasi­lały oświ­etle­nie koś­cioła i ogrze­wanie zakrys­tii. Koszt inwest­y­cji – 43 000 zł.

Zapraszamy chłopców w różnym wieku do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. W sobotę 6 listopada o godz. 10.00 – w koś­ciele zbiórka dla kandy­datów na min­is­tran­tów. Zapisy prowadz­imy w zakrys­tii.

W czer­wcu 2022 r. Ksiądz Arcy­biskup udzieli Sakra­mentu Bierz­mowa­nia naszej młodzieży (klasy VII i VIII). Spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja 2022 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny do Włoch (Dolomity i Toska­nia). Trwają zapisy w zakrys­tii. Mamy jeszcze 10 miejsc wol­nych. Na sto­liku z prasą i na stronie inter­ne­towej jest pro­gram tego wyjazdu.

Bardzo proszę mieszkańców poszczegól­nych wiosek o pomoc przy zgra­bi­e­niu liści.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Aga­cie, Justynie, Grze­gor­zowi, Mał­gorza­cie i Stanisła­wowo Gny­pom. Dziękuję za pomoc przy deko­racji koś­cioła Pani Annie Kraw­czyk i Pani Ninie Jaromiń. W najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Ewę i Medarda Miazgów, Syl­wię i Bartłomieja Sko­rków, Mar­i­olę Tymicką.

Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Ewę Poroch. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.