XXII Niedziela Zwykła 30 sierp­nia 2020 r.

1. Przeży­wamy 22. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Wspiera­nia Nauki Chrześcijańskiej.

2. W tym tygod­niu I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia od godz. 17.30. Msza święta – o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, które pod­jęły dzieło 9 pier­wszych piątków miesiąca. I sob­ota miesiąca – o godz. 18.00. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. W przyszłą I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. Ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Zmi­ana tajem­nic różań­cowych w niedzielę 13 wrześ­nia (za 2 tygod­nie) po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i o 17.30 na cmen­tarzu. O godz. 17.00 Różaniec za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła na kartkach wypominkowych. Nie ma Mszy św. o godz. 11.00.

4. Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada we wtorek 8 wrześ­nia. Msze św. w naszej Parafii o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W cza­sie liturgii obrzęd poświęce­nia ziarna siewnego. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Stryjno Pier­wsze. Będę bardzo wdz­ięczny za udział w uroczys­tości odpus­towej i pro­cesji eucharysty­cznej: Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejs­kich, Ochot­niczej Straży Pożarnej, dziew­czynkom syp­ią­cym kwiaty. Uroczys­tości o godz. 12.00 rozpoczniemy od pow­i­ta­nia chlebem i solą i poświęce­nia wieńców dożynkowych przed koś­ciołem. Następ­nie w towarzys­t­wie Starościny i Starosty Dożynek wejdziemy do świą­tyni i rozpoczniemy Mszę świętą.

5. W najbliższych dni­ach Panie i Panowie Radni odwiedzą rodziny, aby dokonać kwartal­nej zbiórki ofiar na remont naszej świą­tyni. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pode­j­mują bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty. Drogich Parafian bardzo proszę o ich życ­zliwe przyję­cie. Proszę także o przyję­cie listu, który kieruję do wszys­t­kich Parafian.

6. 18 sierp­nia br. skierowałem do Pani Wójt Gminy Rybczewice pismo z prośbą o rozważe­nie celowości ponownej i skutecznej naprawy drogi gmin­nej, która bieg­nie od drogi wojew­ódzkiej nr 837 w kierunku cmen­tarza parafi­al­nego w Wyg­nanow­icach. W dal­szym ciągu na tej drodze pow­stają koleiny, w których po deszczach gro­madzi się błoto, utrud­ni­a­jąc dojazd do cmen­tarza. Pod pis­mem pod­pisały się 432 osoby, mieszkańcy naszej Parafii. W min­ionym tygod­niu droga została utward­zona tłuczniem. W imie­niu Parafii serdecznie dziękuję Pani Wójt Gminy Rybczewice Elż­biecie Masicz za okazaną pomoc i zrozu­mie­nie.

7. Przeprowadzamy wymi­anę i mod­ern­iza­cję insta­lacji elek­trycznej w koś­ciele. Prace te muszą być wyko­nane przed rozpoczę­ciem pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji. Do tej pory wykon­al­iśmy:

– główną rozdziel­nię zasi­la­jąca koś­ciół (dos­tosowaną do wyma­gań PGE)

– wewnętrzna insta­lację zasi­la­jącą chór i pomieszczenia towarzyszące,

– insta­lację odgro­mową i ochrony prze­ci­w­po­raże­niowej

Wkrótce rozpoczniemy prace związane z wyko­naniem:

– insta­lacji ołtarza głównego i ołtarzy bocznych

– wewnętrznej linii zasi­la­jącej (WLZ) do rozdzielni steru­jącej oświ­etle­niem koś­cioła

– wymi­aną insta­lacji prze­wodów zasi­la­ją­cych żyran­dole

– insta­lacji i mon­tażem ekranów mul­ti­me­di­al­nych (m.in. do wyświ­et­la­nia pieśni w cza­sie spra­wowanej liturgii).

Powyższe prace są przeprowadzane przez Pana Marka Kowal­czyka i Pana Medarda Miazgę, którzy ofi­arowują swój czas dla dobra całej naszej wspól­noty parafi­al­nej.

8. Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie i przy­s­tro­je­nie kwiatami naszej świą­tyni Państwu: Annie Gontarz, Mał­gorza­cie Chrześ­ci­janek, Jerzemu Górce, Agnieszce Piaseck­iej, Bar­barze Kasperek. O tę posługę bardzo proszę w najbliższą sobotę mieszkańców Stryjno Pier­wsze. Sprzą­tanie rozpoczniemy o godz. 8.30.