XXI Niedziela Zwykła 23 sierp­nia 2020 r.

Przeży­wamy 21. Niedzielę Zwykłą.

W tym tygod­niu: 24 sierp­nia – święto św. Bartłomieja, apos­toła; 26 sierp­nia – święto Matki Bożej Częs­to­chowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00; 27 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Moniki, 28 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Augustyna, 29 sierp­nia – Męczeństwo św. Jana Chrz­ci­ciela.

We środę, 26 sierp­nia, na Mszę św. na godz. 18.00 serdecznie zapraszam Panie i Panów Rad­nych. Po Mszy św. spotkanie Rady Dusz­paster­skiej w koś­ciele.

6 wrześ­nia , za dwa tygod­nie, w niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy świę­tych. Będą one spra­wowane o godz. 7.30 i 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 17.00 rozpoczniemy Różaniec Wypominkowy za Zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Na sto­liku z prasą są dostępne kartki na których możemy wyp­isać imiona naszych Zmarłych. Msza św. w ich intencji na cmen­tarzu o godz. 17.30. Jeśli pogoda nie poz­woli, Różaniec i Msza św. będą cele­browane w koś­ciele. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada 8 wrześ­nia. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Stryjno Pier­wsze. Ufam, że poszczególne wioski naszej Parafii przy­go­towują wieńce dożynkowe.

W min­ionym tygod­niu kon­tyn­uowal­iśmy prace związane z wymi­aną i mod­ern­iza­cją insta­lacji elek­trycznej w naszej świą­tyni. Została także wyko­nana nowa insta­lacja odgro­mowa. Serdecznie dziękuję Panom: Markowi Kowal­czykowi, Medar­d­owi Miazdze i Arkowi Goralowi za czas i prace poświę­cone dla naszej wspól­noty parafi­al­nej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bar­barze Chrześ­ci­janek, Kaz­imierze Mańko, Krystynie Kasperek, Kamili Zając i Lidii Rzu­cidło. O te posługę proszę w najbliższą sobotę od godz. 8.30.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Kaz­imierę Ciesiel­ską. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.