V Niedziela Wielka­nocy 28 kwiet­nia 2024 r

Przeży­wamy dzisiaj IV Niedzielę wielkanocną.

We środę rozpoczy­namy miesiąc maj. W dni powszed­nie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

2 maja – Dzień Flagi Rzecz­pospo­litej Pol­skiej. 3 maja – uroczys­tość Matki Bożej Królowej Pol­ski Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Tego dnia przy­pada także 233. rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3 Maja. Naszą mod­l­itwą oga­r­niemy umiłowaną Ojczyznę a wyrazem naszego patri­o­ty­cznego zaan­gażowa­nia niech będą biało-​czerwone flagi, którymi w tych dni­ach deko­ru­jemy budynki insty­tucji i domy pry­watne. W cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 naszą mod­l­itwą wyraz­imy wdz­ięczność Druhom z OSP, którzy pełnią swoją służbę „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia przed Mszą św. I sob­ota miesiąca — godz. 18.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką: „Goś­cia Niedziel­nego“, „Małego Goś­cia Niedziel­nego“ i „Misyjne drogi“. Jest już dostępny kalen­darz litur­giczny na rok 2025. Prag­ną­cych zarez­er­wować ter­min Mszy św. w roku 2025 proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Dziękuję Panom: Markowi Kowal­czykowi i Medar­d­owi Miazdze za pomoc w pra­cach przy koś­ciele.

Jesteśmy bardzo wdz­ięczni za ofi­ary składane na potrzeby naszej Parafii. Pozwalają one real­i­zować rozpoczęte pro­jekty związane z mod­ern­iza­cją naszej świą­tyni.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bar­barze Lesiewicz, Kamili Zając. Panie przekazały na remont koś­cioła ofi­arę – 250 zł. Serdecznie dzięku­jemy. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 Państwa: Krystynę Kasperek Edytę, Sebas­tiana i Woj­ciecha Ziętków, Agatę Bara­nowską i Bar­barę Chrześ­ci­janek. Osoby, które nie są wyz­nac­zone do sprzą­ta­nia bardzo proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności:

śp. Stanisława Zaj­małę — za naszego Zmarłego Brata będą spra­wowane Msze św.:

21. 05. 2024 r. godz. 17.00 (30 dz po śm.)

20. 06. 2024 r. godz. 17.30 (of. Rodz­ina Państwa Parków)