II Niedziela Wielka­nocy 7 kwiet­nia 2024 r

Przeży­wamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną.

Dzisiejsza niedziela, z woli samego Pana Jezusa wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. S. Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin. Dzisiaj przy­pada patronalne święto Car­i­tas. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na dzi­ałal­ność Car­i­tas.

Jutro przy­pada litur­giczna Uroczys­tość Zwias­towa­nia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

W przyszła niedzielę o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii świętej. W cza­sie Mszy św. Obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Chrz­ciel­nych. Po Mszy św. krótkie spotkanie infor­ma­cyjne.

Ofi­ary składane przez wiernych na tacę w przyszłą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką: „Goś­cia Niedziel­nego“, „Małego Goś­cia Niedziel­nego“ i „MIsyjne drogi“. Jest już dostępny kalen­darz litur­giczny na rok 2025. Prag­ną­cych zarez­er­wować ter­min Mszy św. w roku 2025 proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miód rzepakowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Rodz­inę Państwa Dudaków i Państwa Sarzyńs­kich. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 Państwa Iwonę i Grze­gorza Winiar­czyków, Urszulę i Andrzeja Here­ciów.