II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2024 r

Przeży­wamy dzisiaj 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Ofi­ary składane przez wiernych do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na pomoc dla misjonarzy.

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30.

W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. na godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodz­iców, którzy przy­go­towują się do I Komu­nii św. Po Mszy św. spotkanie infor­ma­cyjne. Bardzo proszę, aby dzieci miały ze sobą tek­sty, które otrzy­mały kilka tygodni temu.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – godz. 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Godz. 17.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca — godz. 17.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. I niedziela miesiąca — po każdej Mszy św. ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. Jest dostępny Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi. Jest już dostępny kalen­darz litur­giczny na rok 2025. Prag­ną­cych zarez­er­wować ter­min Mszy św. w roku 2025 proszę o kon­takt w zakrys­tii.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miód rzepakowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Ewie Poniewozik, Doro­cie Nied­bale, Annie Pleskot i Kindze Nied­bale.. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę w sobotę o godz. 8.30. Państwa: Jolantę Pezdę, Alfredę Rudz­ińską, Marzenę Kamolę i Pawła Czubę. Dziękuję Panom Medar­d­owi Miazdze, i Stanisła­wowi Gny­powi, za poświę­cony czas i pomoc w cza­sie prac remon­towych.