IV Niedziela Adwentu 24 grud­nia 2023 r.

Przeży­wamy 4. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej pragnę wyrazić głęboką wdz­ięczność tym wszys­tkim, którzy pomogli w przeży­ciu tegorocznych rekolekcji adwen­towych: Państwu Jaro­min­iom, Pani Aga­cie Jączyk, Pani Bar­barze Lesiewicz, panu Stanisła­wowi Sko­rkowi za ofi­arowane choinki.

Dzisiaj Wig­ilia Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego. O godz. 9.00 – Msza św. w intencji Zmarłych z naszych rodzin, których wspom­i­nal­iśmy w mod­l­itwie wypominkowej Koś­cioła. Wiec­zorem zasiądziemy do Wiecz­erzy Wig­ili­jnej. Uroczys­tość rozpoczy­namy od śpiewu kolędy, następ­nie czy­tamy opis nar­o­dzenia Pana Jezusa z Ewan­gelii wg św. Łukasza, ofi­arowu­jemy mod­l­itwę w intencji Rodziny, a następ­nie składamy sobie wza­jemne życzenia łamiąc się poświę­conym opłatkiem. W tym dniu trady­cyjnie pow­strzy­mu­jemy się od spoży­wa­nia pokar­mów mięs­nych.

Litur­giczny obchód pamiątki Nar­o­dzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 22.00 cele­bru­jąc Mszę św. Paster­ską. Liturgii będzie towarzyszyło Betle­jem­skie Światło Pokoju, które wierni będą modli zabrać do swoich domów po zakońc­zonej Mszy św. Niech jego blask opromienia nasze domy i nasze rodziny. Ofi­ary składane w cza­sie Pasterki przekazu­jemy na Fun­dusz Obrony Życia. W Dzień Bożego Nar­o­dzenia Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W II dzień Świąt Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofi­ary składane w tym dniu na tacę przekazu­jemy na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubel­ski. 27 grud­nia litur­giczne święto św. Jana, apos­toła i ewan­ge­listy. Msze św. z obrzę­dem poświęce­nia wina o godz. 9.00 i 17.00.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miód rzepakowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu Sko­rkom, Mon­ice i Annie Kasprzak. Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w piątek po Mszy św. wiec­zorowej Państwa: Dorote i Romana Lisów, Krystynę Wój­cik, Ange­likę i Jan­inę Flor.

Rozpoczy­namy wiz­ytę dusz­paster­ską. Odwiedziny dusz­paster­skie mają charak­ter domowej liturgii. Wita­jąc się słowami „pokój temu domowi” kapłan życzy, aby stale był w tym domu obecny Chrys­tus, który przy­chodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym pozdrowie­niu następuje mod­l­itwa o bło­gosław­ieństwo Boże dla całej rodziny i obrzęd bło­gosław­ieństwa mieszka­nia z pokropi­e­niem wszys­t­kich obec­nych wodą świę­coną.

Jest to także czas na roz­mowę dusz­pasterza z wiernymi, przed­staw­ie­nie księdzu rodzin­nych radości i prob­lemów.

W cza­sie tego spotka­nia wierni będą mogli zarez­er­wować ter­min Mszy św. Zachę­cam, aby każda rodz­ina, na miarę swoich wrażli­wości, zamówiła przy­na­jm­niej jedną Mszę św. i ofi­arowała ją za żywych (Jubileusze Małżeńskie, dni Imienin i Urodzin) lub za Zmarłych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

W cza­sie wiz­yty dusz­paster­skiej, wierni powodowani troską o stan mate­ri­alny swo­jej wspól­noty parafi­al­nej składają ofi­ary. Bardzo proszę, aby wyraźnie wskazać, która ofi­ara jest na cele parafi­alne, a która do dys­pozy­cji kapłana, za pełnioną posługę dusz­paster­ską.

PORZĄDEK WIZ­YTY DUSZ­PASTER­SKIEJ:

28 grud­nia 2023 r. (od godz. 9.00) – Żegotów

28 grud­nia 2023 r. (od godz. 14.00) – Klimusin

29 grud­nia 2023 r. (od godz. 9.00) – Wola Gardzienicka (p. Nina Jaromiń)

30 grud­nia 2023 r. (od godz. 9.00) – Wola Gardzienicka (p. Anna Ser­afin)