III Niedziela Adwentu 17 grud­nia 2023 r

Przeży­wamy 3. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

22 i 23 grud­nia będą miały miejsce w naszej wspól­no­cie parafi­al­nej Rekolekcje Adwen­towe. Porządek spotkań rekolek­cyjnych jest następu­jący:

22 grud­nia (piątek):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

23 grud­nia (sob­ota):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 12.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną.

Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w sobotę 30 min. przed każdą Mszą św. Ofi­ary składane przez wiernych w sobotę są przez­nac­zone do dys­pozy­cji Księdza Rekolekcjon­isty. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrys­tii chorych. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną 21 grud­nia (czwartek) od godz. 9.0011.00.

W przyszłą niedzielę w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświę­cone fig­urki Pana Jezusa do szopek bożonar­o­dzeniowych. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodz­iców.

W zakrys­tii można nabyć świece CAR­I­TAS na nasze stoły wig­ili­jne. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym moga je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed ostat­nią niedzielą Adwentu. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed 21 grud­nia br.

W poprzed­nią niedzielę wierni złożyli ofi­ary na ogrze­wanie koś­cioła w kwocie – 1821 zł.

Pewien Ofi­ar­o­dawca ufun­dował dla naszego koś­cioła mar­murowy ołtarz i ambonę. Są one wyko­nane ze szla­chet­nego kamienia, pochodzącego z włoskiej Car­rary. Z takiego mar­muru jest wyko­nany grobowiec św. Jana Pawła w Bazylice św. Pio­tra w Rzymie, Pieta Michała Anioła i sarkofag Pary Prezy­denck­iej na Wawelu. To wielki dar za który rodzi naszą ogromną wdz­ięczność. Przewidu­jemy mon­taż tego ołtarza i ambony jutro przed połud­niem. Będziemy potrze­bowali do pomocy 8 mężczyzn. Bardzo proszę o zgłoszenia w zakrys­tii. Chci­ałbym mieć z tymi panami bezpośredni kon­takt, żeby poin­for­mować o ter­minie tych prac.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miód rzepakowy i spadziowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Mał­gorza­cie i Zbig­niewowi Nuciom, Mar­i­an­nie i Anecie Flor, Agnieszce i Dar­ius­zowi Basi­akom. Państwo przekazali na potrzeby Parafii ofi­arę – 200 zł. Serdecznie dzięku­jemy. Sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 18.00 po zakońc­zonych rekolekc­jach. O tę pomoc proszę Państwa: Zofię, Stanisława, Grze­gorza, Mar­i­annę Lipów, Celinę Rzeźnik, Mar­i­olę, Stanisława, Ewelinę, Jarosława Sko­rków, Monikę i Annę Kasprzak.

W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty:

śp. Ryszarda Grocheck­iego

• za Zmarłego będą spra­wowane Msze św.

4 sty­cz­nia 2024 r. g. 16.30 – w 30 dzień po śmierci

1 lutego 2024 r. g. 16.30 – (pp. Grocheccy – Stryjno Kol.)

5 marca 2024 r. g. 16.30 – (pp. Teresa i Stanisław Danielowie)

Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.