XI Niedziela Zwykła 18 czer­wca 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Odpus­tową ku czci św. Antoniego z Padwy.

To także 6. Rocznica wprowadzenia Relik­wii Krwi św. Jana Pawła II do naszej Parafii. Jako wspól­nota parafi­alna dzięku­jemy za obec­ność Świętego Papieża pośród nas. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharysty­czną.

W tym tygod­niu:

24 czer­wca (sob­ota) – litur­giczna uroczys­tość Nar­o­dzenia św. Jana Chrz­ci­ciela. Rano Msza św. o godz. 8.00. Po połud­niu Msza św. o godz. 18.00.

26 czer­wca (poniedzi­ałek) –O godz. 17.30 – Msza św. w intencji śp. Ks. Kan. Zbig­niewa Borowskiego w 5 r. śmierci.

Za tydzień w niedzielę 25 czer­wca będziemy przeży­wali w naszej Parafii wiz­y­tację kanon­iczną, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Józef Wró­bel. W tym dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy naszych Parafian, szczegól­nie Radę Dusz­paster­ską i rodziny z dziećmi. Po Mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z Radą Dusz­paster­ską na ple­banii. O godz. 11.00 – Msza św. na którą zapraszamy kandy­datów do bierz­mowa­nia z rodzi­cami i Koła Różań­cowe i Domowy Koś­ciół. Po Mszy św., w koś­ciele, spotkanie z członkami Żywego Różańca i Domowego Koś­cioła. Po połud­niu Ks. Biskup odwiedzi DPS w Wyg­nanow­icach.

Gospo­darzami tegorocznych Dożynek Parafi­al­nych – 8 wrześ­nia – będą mieszkańcy Gardzienic Pier­wszych i Ste­fanówki.

Na potrzeby remontu naszego koś­cioła wpłynęły także ofi­ary indy­wid­u­alne: 150 zł – p. Stanisław Ostański (Stryjno Góry), 500 zł – Ofi­ar­o­dawca (Anusin), 1000 zł – pp. Maria i Stanisłąw Wąsikowie (Styjno Drugie), 2000 zł – Ofi­ar­o­dawca (Stryjno Kol. przy szosie), 200 zł – Ofi­ar­o­dawcy (Stryjno Kol. przy szosie), 200 zł – p. Paweł Zaręba (Lublin). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o nasza Parafię. Przy obrzędzie poświęce­nia pól na potrzeby remontu koś­cioła nasí Parafi­anie ofi­arowali – 6 100

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej Parafii, ofer­uje miody w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bea­cie Grze­gor­czyk, Agnieszce Wlizło i Annie Sos­nowskiej. Panie ofi­arowały na kwiaty 22o zł. Serdecznie dzięku­jemy.

Dob­ie­gają końca prace malarskie wewnątrz koś­cioła. Dlat­ego zwracam się do naszych Parafian o pomoc w tym tygod­niu:

a. w piątek godz. 8.00 – do mon­tażu ławek potrze­bu­jemy kilku sil­nych mężczyzn. Potrzebny także trans­port do przy­wiezienia ławek i odwiezienia krze­seł.

b. piątek godz. 13.00 – wytar­cia kurzu z ołtarzy, kon­fesjon­ałów i żyran­doli

c. sob­ota godz. 8.30 – gen­er­alne sprzą­tanie koś­cioła, zakrys­tii i chóru – potrzebna pomoc kilku­nastu chęt­nych osób

Chęt­nych bardzo proszę o zgłosze­nie w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

Składam serdeczne słowa podz­iękowa­nia Panom: Medar­d­owi Miazdze i Markowi Sza­łkowi, Markowi Szpo­towi, Markowi Moł­do­chowi, Stanisła­wowi i Grze­gor­zowi Gny­pom za ofi­arowaną pomoc przy pra­cach w naszym koś­ciele. Dziękuję Państwu Annie i Mieczysła­wowi Kolano za wykosze­nie parkingu przy cmen­tarzu.

Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Jan­inę Matysiak. Za naszą siostrę będą spra­wowane Msze św.:

7 lipca godz. 17.00 – (30. dz. po śm.

9 wrześ­nia godz. 17.00 (2 mc)