IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 4. Niedzielę Wielkiego Postu. Ofi­ary składane przez wiernych do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na Caritas.

20 marca br. obchodz­imy litur­giczną uroczys­tość św. Józefa. Msza św. o godz. 17.00. Zachę­cam do odmaw­ia­nia mod­l­itwy do św. Józefa, którą ułożył papież Leon XIII. W ten sposób wyprasza­jmy łaski dla rodzin naszej wspól­noty parafi­al­nej. Obrazki z tek­stem tej mod­l­itwy są dostępne na sto­liku z prasa religi­jną.

25 marca – uroczys­tość Zwias­towa­nia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00. Uroczys­tość Zwias­towa­nia Pańskiego jest szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za dar życia i do pod­ję­cia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30.

W przyszłą niedzielę, 26 marca, o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem dzieci przy­go­towu­ją­cych się do przyję­cia I Komu­nii świętej. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Małego Goś­cia Niedziel­nego“. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła do Niedzieli Pal­mowej. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami. W zakrys­tii są dostępne baranki wielka­nocne. Dochód z ich sprzedaży jest przez­nac­zony na Car­i­tas.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzają w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy ją na spłatę poży­czki, którą zaciągnęliśmy na remont naszej świą­tyni. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pode­j­mują bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty.

Na potrzeby remontu świą­tyni wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne: 200 zł – Katarzyna i Jacek Wój­cikowie (Żegotów), 200 zł – p. Bożena Madej (Stryjno II), 100 zł – Ofi­ar­o­dawcy (Wola Gardzienicka), 500 zł – Anna i Mirosław Poro­chowie (Wyg­nanow­ice Kolo­nia), 500 zł – p. Roman Rusz­niak (Stryjno I), 500 zł – pp. Łukasz i Agata Rusz­ni­akowie (Niedrzwica Koś­cielna), 200 zł – p. Katarzyna Nowak (Wola Gardzienicka), 200 zł – p. Monika Duda-​Lis (Stryjno I), 200 zł – p. Zofia Madej (Świd­nik), 200 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Stryjno Kol. przy szosie), 500 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Lublin). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę.

W tym tygod­niu:

• zakończymy uzu­peł­ni­anie szczelin na stropie pianką i szpachlą

• kon­tynu­u­jemy mal­owanie stropu

• rozpoczniemy mon­taż nagrzewnicy gazowej

• zamon­tu­jemy drzwi wejś­ciowe i do zakrys­tii

• rozpoczniemy prace tynkarskie na elewacji połud­niowej koś­cioła

Będziemy bardzo wdz­ięczni za każdą ofi­arę indy­wid­u­alną, która pomoże nam w real­iza­cji pod­ję­tych remon­tów i poz­woli Parafii na zachowanie płyn­ności finan­sowej.

Powoli wracamy do nor­mal­nego trybu funkcjonowa­nia koś­cioła parafi­al­nego. Dys­ponu­jemy 100 miejsc siedzą­cych. Koś­ciół jest na bieżąco sprzą­tany. Zapraszam do wspól­no­towego przeży­wa­nia Eucharys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Agnieszce i Gabrieli Kasprzak, Marii i Andrze­jowi Ziętkom, Agnieszce, Julii i Markowi Szpo­tom. Państwo złożyli na remont naszej świą­tyni ofi­arę w wysokości – 250 zł. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc i wrażliwe serca. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę w piątek o godz. 18.00. Państwa: Annę i Marka Waców, Annę i Roberta Krysi­aków, Wio­lettę i Julię Wój­cik, Ewę i Medarda Miazgów.