Niedziela Świętej Rodziny 26 grud­nia 2021 r.

Przeży­wamy święto świętej Rodziny z Nazaretu.

Dzięku­jemy Panu Bogu za dar naszych rodzin i prosimy o to, abyśmy nasze rodziny budowali na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy także prosili Boga, aby wzbudził w ser­cach naszych Parafian szczere prag­nie­nie pogłębionego życia duchowego w nowych krę­gach Domowego Koś­cioła w naszej Parafii. Ofi­ary zbier­ane do puszki w tym dniu przez­naczamy na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

Ofi­ary składane na tacę przekazu­jemy na potrzeby Katolick­iego Uni­w­er­sytetu Lubel­skiego w Lublinie.

W piątek, 31 grud­nia, ostatni dzień roku kalen­dar­zowego. Msza św. dziękczynna za min­iony rok z ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu i hym­nem „Te Deum lau­damus“ o godz. 15.00. Wierni, którzy będą uczest­niczyli w tej Eucharys­tii mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunk­ami. 1 sty­cz­nia rozpoczniemy Nowy Rok 2022 zaw­ierza­jąc czas, który dobry Bóg nam daje opiece Bożej Rodzi­cielki. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W tym dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Serdecznie dziękuję za pomoc przy świątecznej deko­racji koś­cioła. Dziękuję Panu Markowi Sza­łkowi i Pani Aga­cie Jączyk za ele­menty deko­racji. Słowa serdecznego podz­iękowa­nia kieruję do Pani Anny Kraw­czyk i Państwa Jaro­miniów za przy­go­towanie szopki, stroiki świąteczne i pomoc przy deko­racji choinek. Dziękuję Państwu Kamolom i Państwu Ole­chom za choinki ofi­arowane do naszej świą­tyni.

W poniedzi­ałek, 27 grud­nia litur­giczne święto św. Jana, apos­toła i ewan­ge­listy. Msze św. z obrzę­dem poświęce­nia wina o godz. 9.00 i 18.00.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Marii i Krzyszto­fowi Kasperkom, Oldze, Annie i Tomas­zowi Kraw­czykom. O tę pomoc proszę w najbliższy piątek Rodz­inę Państwa Moł­dochów (godz­ina do ustal­e­nia).

Wiz­yta dusz­paster­ska, z powodu pan­demii, została przełożona i odbędzie się w innym ter­minie, kiedy fala pan­demii opad­nie na tyle, aby można było odwiedzić rodziny naszej wspól­noty nie naraża­jąc nikogo na chorobę.