IV Niedziela Wielkiego Postu — 26 marca 2017r.

Przeży­wamy dzisiaj 4. Niedzielę Wielkiego Postu, czyli Niedzielę Laetare. Jej nazwa pochodzi od słów anty­fony na wejś­cie: Laetare, Ierusalem: et con­ven­tum facite omnes qui diligi­tis eam. To znaczy: Raduj się, Jero­zolimo, zbierz­cie się wszyscy, którzy ją kocha­cie. Trady­cja niedzieli Laetare sięga do początków chrześ­ci­jaństwa. Zanim ustalono 40-​dniowy post, czas pokuty rozpoczy­nał się od poniedzi­ałku po IV niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostat­nim dniem radości.

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. We wszys­tkie niedziele Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Car­i­tas jako Jał­mużna Wielko­postna.

1 kwiet­nia – w sobotę I sob­ota miesiąca. Msza św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę – I niedzielę miesiąca – ado­racja eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Za tydzień na godz. 11.00 zapraszamy do wspól­nej mod­l­itwy dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia I Komu­nii św. Po Mszy św. próba przed tą uroczys­toś­cią.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

We czwartek pod­pisałem w imie­niu Parafii umowę z WFOŚiGW w Lublinie. Tak jak infor­mowałem Radę Dusz­paster­ską i Parafian Fun­dusz gwaran­tuje nam dotację w wysokości 40 000 zł przy założe­niu, że Parafia ze swo­jej strony zan­wes­t­uje taką sama kwotę. W ramach zawartej umowy przeprowadz­imy prace według nastepu­jącego har­mono­gramu:
w przyszłym tygod­niu – wymi­ana okien w piwni­cach ple­banii
zaraz po Wielka­nocy – sku­cie starej, zniszc­zonej elewacji ple­banii
w maju – adap­tacja pomieszczeń piwnicy na nowa kotłownię
w czer­wcu – zakup i mon­taż pieca na bio­masę
w sierp­niu – ter­moizo­lacja i odwod­nie­nie ple­banii
pon­adto na wiosnę będziemy chcieli rozpocząć prace związane z naprawą dachu na naszym koś­ciele.
Powyższe prace możemy prowadzić dzieki zaanga­zowa­niu naszych Parafian. Za zrozu­mie­nie i pomoc wszys­tkim serdecznie dziekuję.

W piątek, o godz. 17.30 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

Przy­go­towu­jemy się do przeży­cia Świąt Wielka­noc­nych. Zwracam się z prośbą o uporząd­kowanie placu wokół koś­cioła i przy kapli­cach. Po zimie trzeba wygra­bić suche gałęzie i liś­cie. Serdecznie dziekuję Panu Bog­danowi Lipie za okazaną pomoc przy uprząt­nię­ciu gałęzi przy ple­banii. Na parkingu przy cmen­tarzu i na pos­esji ple­banii pozostały jeszcze gałęzie po niedawnej wycince drzew. Jeśli są osoby zain­tere­sowane mogą je zabrać w tym tygod­niu.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu Agnieszce, Sylwi i Tomas­zowi Grze­si­akom oraz Pani Alinie Sto­lar­czyk.

Poniedzi­ałek 27 marca 2017
16.30 + Teodora (2 r.), Andrzej Rybiewscy, Fran­ciszek, Mar­i­anna Adami­akowie, Bro­nisław Czar­necki
17.00 + Adam Hereć (8 r.), Daniela Hereć, Kaz­imierz i Kon­stancja z rodz. Here­ciów

Wtorek 28 marca 2017