XXIX Niedziela Zwykła 17 października 2021 r.

Przeży­wamy 29. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone na tacę w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na cele misyjne.

W tym tygod­niu: 22 października – litur­giczne wspom­nie­nie św. Jana Pawła II. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Koś­ciele Tydzień Misyjny. Pole­camy mod­l­it­wom wiernych mis­jonarki i mis­jonarzy, którzy real­izują wezwanie Pana Jezusa „Idź­cie na cały świat i głoś­cie Ewan­gelię“.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją w intencji wszys­t­kich rodzin naszej wspól­noty. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci trwa konkurs różań­cowy.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę seg­re­gować i wyrzu­cać w oznac­zone miejsca.

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

Na potrzeby naszej wspól­noty wpłynęły ofi­ary: 940 zł – uczest­nicy piel­grzymki śladami św. Jana Pawła II. W poprzed­nią niedzielę uczest­nicy Eucharys­tii złożyli ofi­arę 1470 zł na ogrze­wanie naszego kościoła.W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej wyrażam ogromną wdz­ięczność za wrażliwe serca i troskę o naszą świą­tynię.

19 czer­wca 2022 r. (niedziela) Ksiądz Arcy­biskup udzieli Sakra­mentu Bierz­mowa­nia naszej młodzieży (klasy VII i VIII). Spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w niedzielę 31 października 2021 r. po Mszy św. o godz. 11.00.

Spotka­nia dla narzec­zonych planu­ją­cych zawar­cie Sakra­mentu Małżeństwa – okres Wielkiego Postu 2022 – ter­miny do ustal­e­nia.

Zapraszamy chłopców w różnym wieku do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. Kurs for­ma­cyjny dla kandy­datów — w II połowie października. Zapisy prowadz­imy w zakrys­tii.

W piątek 22 października w świ­etl­icy w Gardzieni­cach spotkanie oazy dzieci i młodzieży. Na godz­inę 18.00 – zapraszamy dzieci, na godz­inę 18.45 – młodzież. Serdecznie zapraszamy tych, którzy do tej pory już przeży­wali taką for­ma­cję i wszys­t­kich tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy dusz­paster­skiej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Alek­san­drze, Dominice, Klaudii Ścibak, Marze­nie i Zdzisłą­wowi Kasperkom i Ire­nie Mazur. W najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła: Ange­likę Rudz­ińską, Ilonę Rudz­ińską, Dorotę For­nal, Elż­bi­etę Kępińską i Monikę Kępińską.

Pragnę Państwa poin­for­mować, że 7 października Zarząd NFOŚiGW pod­jął uch­wałę o dofi­nan­sowa­niu pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji naszego koś­cioła. Spodziewamy się, że pod­pisanie odpowied­niej Umowy nastąpi 19 października. Parafi­anie będą na bieżąco infor­mowani o postępie prac.

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja 2022 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny do Włoch (Dolomity i Toska­nia). Trwają zapisy w zakrys­tii. Mamy jeszcze 20 miejsc wol­nych. Na sto­liku z prasą jest pro­gram tego wyjazdu. Spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników tego wyjazdu – w niedzię 24 października 2021 r. po Mszy św. o godz. 11.00.

W dni­ach 26 czer­wca – 2 lipca 2022 r. Parafia orga­nizuje wypoczynek waka­cyjny dla młodzieży w Alpach Aus­tri­ac­kich. Pro­gram na sto­liku z prasą. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Bar­barę Bis, Hal­inę Wój­cik i Hal­inę Wardę. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.