XXVI Niedziela Zwykła 26 wrześ­nia 2021 r.

Przeży­wamy 26. Niedzielę Zwykłą.

W tym tygod­niu przy­pada: I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w godz. 15.3016.00 i 16.3017.00. Serdecznie zapraszam dzieci, które w tym roku przys­tąpiły do I Komu­nii św., młodzież przy­go­towu­jąca się do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. O godz. 16.30 – różaniec. O godz. 17.00 – Eucharys­tia. I sob­ota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Od piątku – 1 października – wiec­zorne Msze św. są spra­wowane o godz. 17.00. W piątek rozpoczy­namy miesiąc mod­l­itwy różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją w intencji naszej wspól­noty parafi­al­nej świadomi wyzwań, które stoją przed nami. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci przewidu­jemy konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 5 czer­wca 2022 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii. Spotka­nia dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii Świętej – niedziela 3 października 2021 r. po Mszy św. godz. 9.00. W cza­sie Mszy św. o godz. 9.00 zostaną pobło­gosław­ione różańce dla dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych.

19 czer­wca 2022 r. (niedziela) planuje,y uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia naszej młodzieży (klasy VII i VIII). Spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w niedzielę 10 października 2021 r. po Mszy św. o godz. 9.00.

Spotka­nia dla narzec­zonych planu­ją­cych zawar­cie Sakra­mentu Małżeństwa – okres Wielkiego Postu 2022 – ter­miny do ustal­e­nia.

Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę min­is­tranta i lek­tora w naszej parafii. Zapisy przyj­mu­jemy w zakrys­tii.

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotka­nia for­ma­cyjne w ramach Oazy Ruchu Światło-​Życie. Spotka­nia będą odby­wały się w świ­etl­icy w Gardzieni­cach w piątki (co 2 tygod­nie). Pier­wsze spotkanie w piątek 8 października. Na godz. 18.00 – zapraszamy dzieci młod­sze, na godz. 18.45 – dzieci starsze i młodzież.

W dni­ach 1516 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę po śladach św. Jana Pawła II do Sank­tu­ar­iów w Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzy­dowskiej i Wad­ow­icach. Pro­gram piel­grzymki na sto­liku z prasa religi­jną. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii. Mamy jeszcze 3 wolne miejsca.

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja 2022 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny do Włoch (Dolomity i Toska­nia). Trwają zapisy w zakrys­tii. Mamy jeszcze 20 wol­nych miejsc. Pro­gram na stronie inter­ne­towej Parafii.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzają w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy je na prace związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszego koś­cioła. Otrzy­mu­je­cie Państwo „List do Rodzin“, w którym przed­staw­iam stan prac remon­towych i inwest­y­cje w naszej Parafii. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

W min­ionym tygod­niu dotarł do parafii olej grzew­czy. Zapła­cil­iśmy 3900 zł z rachunku parafi­al­nego.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Zofii Sza­kule i Rena­cie Łysakowskiej. Przy­pom­i­nam, że od października sprzą­tanie koś­cioła według har­mono­gramu wywies­zonego na tabl­icy ogłoszeń przy wejś­ciu do koś­cioła i na stronie inter­ne­towej Parafii. 2 października do sprzą­ta­nia koś­cioła na godz. 8.30 zapraszam: Wio­lettę Wój­cik, Julię Wój­cik, Annę i Roberta Krysi­aków, Annę i Marka Waców. Naszych Parafian z Wyg­nanowic, którzy nie zgłosili udzi­ału w sprzą­ta­niu koś­cioła proszę o pomoc w zakupie kwiatów.

W zakrys­tii są do naby­cia Kalen­darze Maryjne na rok 2022.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Alinę Górkę. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.