I Niedziela Wielkiego Postu — 5 marca 2017r.

Przeży­wamy dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu. W okre­sie Wielkiego Postu Koś­ciół naw­iązuje do 40 dni postu Jezusa na pustyni, a także wspom­ina w ten sposób 40-​letnią wędrówkę ludu wybranego z niewoli egip­skiej do Ziemi Obiecanej. Cały ten okres litur­giczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jał­mużny i wzmożonej modlitwy.

Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. We wszys­tkie niedziele Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Car­i­tas jako Jał­mużna Wielko­postna.

Ofi­ary zbier­ane na tacę w przyszłą niedzielę przez­naczamy na Wyższe Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzieku­jemy.

W marcu po raz kole­jny Panie i Panowie Radni odwiedzą nasze rodziny, aby dokonać zbiórki ofiar na potrzeby naszej wspól­noty parafi­al­nej. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pode­j­mują bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty. Drogich Parafian bardzo proszę o ich życ­zliwe przyję­cie. Proszę także o przyję­cie listu, który kieruję do wszys­t­kich Parafian.

W piątek, o godz. 17.30 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w światl­icy w Gardzini­cach.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Boże­nie i Tadeuszowi Kosier­bom, Rena­cie Wój­cik, Stanisławie i Markowi Sza­łkom.
W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp.: Ignacego Jędryczka (l. 71) i Ste­fanię Gąsior (l. 91). Pole­ca­jmy naszych Zmarłego Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.

Intencje mszalne

Poniedzi­ałek 6 marca 2017 17.00 Wtorek 7 marca 2017 17.00 Środa 8 marca 2017 17.00 + Czesława Gnyp (19 r.), Jan, Jan, Agata z rodz. Gnypów, Jan, Helena, Stanisław z rodz. Wiącków Czwartek 9 marca 2017 17.00 Piątek 10 marca 2017 17.00 + Genowefa Olech (7 r.), Walde­mar Olech, Aniela Uściłowska, Katarzyna, Józef z rodz. Krupów, Helena, Stanisław z rodz. Olechów, Mar­ian Winiar­czyk Sob­ota 11 marca 2017 17.00 + Jan, Bro­nisława z rodz. Gnypów II Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2017 7.30 + Wiesław, Stanisław, Maria z rodz. Kusi­aków, Stanisław, Bolesław z rodz. Goludów, Katarzyna, Kle­mens z rodz. Kusi­aków 9.00 O błog. Boże dla Wandy Kasperek z ok. 75 rocznicy Urodzin 11.00 + Ste­fa­nia, Antoni, Euge­niusz, Bolesław, Maria, Genowefa z rodz. Kosier­bów, Euge­niusz Rudziński