IV Niedziela Adwentu 20 grud­nia 2020 r.

Przeży­wamy 4. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

2. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrys­tii chorych. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną 21 grud­nia (poniedzi­ałek) od godz. 10.0012.00.

3. Zachę­cam do korzys­ta­nia z Sakra­mentu Pokuty i Pojed­na­nia przez cały okres Adwentu. Spowiedź sakra­men­talna w naszej świą­tyni codzi­en­nie w godz. 16.0016.30 przez Mszą św. wiec­zorową

4. 24 grud­nia Wig­ilia Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego. O godz. 9.00 – Msza św. w intencji Zmarłych z naszych rodzin, których wspom­i­nal­iśmy w mod­l­itwie wypominkowej Koś­cioła. Wiec­zorem zasiądziemy do Wiecz­erzy Wig­ili­jnej. Uroczys­tość rozpoczy­namy od śpiewu kolędy, następ­nie czy­tamy opis nar­o­dzenia Pana Jezusa z Ewan­gelii wg św. Łukasza, ofi­arowu­jemy mod­l­itwę w intencji Rodziny, a następ­nie składamy sobie wza­jemne życzenia łamiąc się poświę­conym opłatkiem. W tym dniu trady­cyjnie pow­strzy­mu­jemy się od spoży­wa­nia pokar­mów mięs­nych.

5. Litur­giczny obchód pamiątki Nar­o­dzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 22.00 cele­bru­jąc Mszę św. Paster­ską. Liturgii będzie towarzyszyło Betle­jem­skie Światło Pokoju, które wierni będą modli zabrać do swoich domów po zakońc­zonej Mszy św. Niech jego blask opromienia nasze domy i nasze rodziny. Ofi­ary składane w cza­sie Pasterki przekazu­jemy na Fun­dusz Obrony Życia.

W dzień Bożego Nar­o­dzenia Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W święto Św. Szczepana Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 i 12.00. Ofi­ary składane w tym dniu na tacę przekazu­jemy na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubel­ski.

6. Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego).

7. W poprzed­nią niedzielę wierni złożyli na ogrze­wanie koś­cioła ofi­ary w wysokości 1230 zł. W ubiegłym tygod­niu Parafia zapłaciła fak­turę za wywóz śmieci z cmen­tarza w kwocie – 2160 zł.

8. Nasza wspól­nota wyraża ogromną wdz­ięczność Panu Michałowi Cholewie, Bur­mistr­zowi Piask. Urząd Miasta w Piaskach ofi­arował naszej Parafii kom­puter do obsługi pro­gramu wyświ­et­la­jącego pieśni. Pro­gram wyświ­et­lacza pieśni jest w fazie testowej.

9. Trady­cyjna wiz­yta dusz­paster­ska, która każdego roku przeży­wal­iśmy po świę­tach Bożego Nar­o­dzenia, z powodu pan­demii, została odwołana.

10. We środę 23 grud­nia o godz. 16.00 – zbiórka min­is­tran­tów i lek­torów.

11. Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Alicji i Witoldowi Wąsikom, Ire­nie Olech i Danu­cie Wąsik. O tę posługę proszę w najbliższą środę o godz. 8.30.

12. W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Walerię Sidor. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w ufnej mod­l­itwie.