XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

Przeży­wamy 28. Niedzielę Zwykłą i XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus.“

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego przy­pom­ina nam, całkow­itą przy­należność św. Jana Pawła II do Jezusa za pośred­nictwem Jego Matki”. Tegoroczny Dzień Papieski jest przeży­wany w pol­skim Koś­ciele w duchu rozważa­nia tajem­nic życia Maryi i wzy­wa­nia Jej orę­down­ictwa. Ofi­ary zbier­ane do puszki przekazu­jemy na Fun­dusz Papieski „Dzieło Nowego Tysią­cle­cia“.

W tym tygod­niu: 16 października – wspom­nie­nie św. Jad­wigi Śląskiej. 42. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 18 października – święto św. Łukasza, który pozostawił nam III Ewan­gelię i Dzieje Apos­tol­skie. Jest patronem pra­cown­ików Służby Zdrowia. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Koś­ciele Tydzień Misyjny. Pole­camy mod­l­it­wom wiernych mis­jonarki i mis­jonarzy, którzy real­izują wezwanie Pana Jezusa „Idź­cie na cały świat i głoś­cie Ewan­gelię“. Ofi­ary zbier­ane na tacę w przyszłą niedzielę przez­naczamy na cele misyjne.

Przez cały październik trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­arowu­jemy ją w intencji wszys­t­kich sióstr i braci dotknię­tych cier­pi­e­niem i chorobą. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci trwa konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym.

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i w niedziele listopada, aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

Aktu­al­nie prowadz­imy prace związane z wymi­aną insta­lacji i oświ­etle­nia w naszym koś­ciele. Bardzo dziękuję Panom za wiele godzin ciężkiej pracy w naszym koś­ciele. Ławki dostaw­iane z naszego koś­cioła zostały zabrane do tapicerowa­nia.

Ofi­ary zbier­ane na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczymy na ogrze­wanie koś­cioła.

Po okre­sie prz­erwy wznow­iliśmy for­ma­cję oazową. W najbliższy piątek spotkanie dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach o godz. 18.00. Zapraszamy tych, którzy kon­tynu­ują for­ma­cję, a także tych wszys­t­kich, którzy chcieliby pogłębić swoje życie religi­jne poprzez Ruch Światło-​Życie. Spotka­nia odby­wają się z zachowaniem zasad reżimu san­i­tarnego.

Od soboty 10 października 2020 r. zmieniły się niek­tóre obostrzenia związane z COVID-​19, obow­iązu­jące w wybranych stre­fach. W „obszarze żół­tym” nie ma zmian. Tak jak doty­chczas nie ma lim­itu uczest­ników liturgii. W koś­ciele pozostaje obow­iązek zakry­wa­nia ust i nosa (z wyjątkiem osób sprawu­ją­cych kult), a na zewnątrz obow­iązek zachowa­nia dys­tansu 1,5 metra lub zakry­wa­nia ust i nosa.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Czesławie Poręb­skiej, Alicji Cholewie, Marze­nie Olech, Annie Wich­nik, Elizie Wich­nik i Wiesławiwi Krupie. O tę posługę proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Adelę Januszek. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.