Uroczys­tość Trójcy Świętej 7 czer­wca 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Trójcy Przenajświętszej.

Ofi­ary zbier­ane dzisiaj do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na świą­tynię Opa­trzności Bożej w Warsza­wie – jest to wotum nar­odu za odzyskanie niepodległości. W przyszłą niedzielę, w ogranic­zonej formie z powodu epi­demii, nasza Parafia przeżywa Uroczys­tość Odpus­tową ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharysty­czną (z zachowaniem przepisów prawa san­i­tarnego). To także 2. rocznica wprowadzenia do naszej świą­tyni Relik­wii św. Jana Pawła II.

11 czer­wca (czwartek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Koś­cioła Domowego, dzieci, które sypią kwiaty, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Mieszkańców poszczegól­nych wiosek proszę o przy­go­towanie ołtarzy. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie będzie uczest­niczył w pro­cesji eucharysty­cznej. W Boże Ciało o godz. 11.00 w liturgii uczest­niczą dzieci i rodz­ice przeży­wa­jący Rocznicę I Komu­nii Św.

9 czer­wca (wtorek) o godz. 19.00 – próba dla dzieci syp­ią­cych kwiaty i próba litur­giczna dla min­is­tran­tów i lek­torów. Bardzo proszę o obec­ność.

W najbliższych dni­ach Panie i Panowie Radni odwiedzą nasze rodziny, aby dokonać kwartal­nej zbiórki ofiar na remont naszej świą­tyni. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pode­j­mują bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty. Drogich Parafian bardzo proszę o ich życ­zliwe przyję­cie. Proszę także o przyję­cie listu, który kieruję do wszys­t­kich Parafian. Państwo Radni dokończa także zbieranie pod­pisów pod pis­mem, które chcemy skierować do Pani Wójt w sprawie remontu drogi na cmen­tarz parafi­alny.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie koś­cioła Państwu: Bea­cie i Zbig­niewowi Saw­czukom, Justynie, Klaudii i Mile­nie Goralom, Emilii i Justynie Grocheckim. Na zbliża­jące się uroczys­tości chcemy odpowied­nio przy­go­tować naszą świą­tynię. We środę na godz. 18.30 zapraszam rodz­iców dzieci przeży­wa­ją­cych rocznicę Komu­nii św. i kole­jną ekipę sprzą­ta­ją­cych z Żego­towa.