II Niedziela Adwentu 8 grud­nia 2019 r.

Przeży­wamy 2. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki w przyszłą niedzielę przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

Przed­staw­iciele Rady Dusz­paster­skiej docier­ają już z opłatkiem do rodzin naszej Parafii. Przyjmi­jmy z wdz­ięcznoś­cią bez­in­tere­sowną posługę naszych Rad­nych, którym w imie­niu całej wspól­noty serdecznie dziękuję za pod­jęty trud. Ofi­ary zbier­ane pod­czas roznoszenia opłatka przez­naczamy na zapłace­nie fak­tur za przy­go­towanie doku­men­tacji do pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji naszego koś­cioła.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Małego Goś­cia Niedziel­nego“, do którego został dołąc­zony lam­pion adwentowy.W zakrys­tii można nabyć świece CAR­I­TAS na nasze stoły wig­ili­jne. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed ostat­nią niedzielą Adwentu. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami. Państwa Rad­nych bardzo proszę o adresy rodzin, które mieszkają w poszczegól­nych miejs­cowoś­ci­ach naszej parafii i które takiej pomocy aktu­al­nie potrze­bują.

Oaza dzieci i młodzieży przy­go­towuje tegoroczne jasełka. Zapraszamy dzieci, które chci­ałyby wziąć udział w tym wydarze­niu. Zgłoszenia przyj­mu­jemy w zakrys­tii.

Ofi­ary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni. Ciepło w naszym koś­ciele nie pochodzi z pieca, ale z naszych ofi­arnych serc.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszam kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia i ich rodz­iców. Po zakońc­zonej liturgii spotkanie infor­ma­cyjne dla młodzieży, która w czer­wcu 2020 r. wyjeżdża do Aus­trii. Na to spotkanie zapraszam także rodz­iców.

Dziękuję Pan­iom, które posprzą­tały świą­tynię na dzisiejszą niedzielę i przy­oz­do­biły ją kwiatami: Marze­nie Kasperek i Agnieszce Szpot.