Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej 16 czer­wca 2019 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Odpus­tową ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharystyczną.

20 czer­wca (czwartek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty i niosą emblematy religi­jne, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Mieszkańców poszczegól­nych wiosek proszę o przy­go­towanie ołtarzy. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie będzie uczest­niczył w pro­cesji eucharysty­cznej. 18 czer­wca (wtorek) o godz. 18.30 – próba dla dzieci syp­ią­cych kwiaty na pro­cesji.

1 lipca (poniedzi­ałek) wyjazd integracyjno-​formacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii. W pro­gramie zwiedzanie klasz­toru pra­wosławnego w Jabłecznej, Msza św. w Sank­tu­ar­ium w Kod­niu, zwiedzanie Cen­trum Misyjnego Ojców Białych Mis­jonarzy Afryki w Lublinie. Trwają zapisy. Bliższe infor­ma­cje w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję Panom Stanisła­wowi Sko­rkowi i Witoldowi Wąsikowi za pomoc przy czyszcze­niu rynien na naszym koś­ciele.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Zofii i Zenonowi Boblom, Bar­barze i Janus­zowi Gąsiorom, Stanisławie Kwiatosz i Marii Woj­narskiej.

W najbliższą środę sprzą­tanie koś­cioła o godz. 18.30. O tę posługe proszę rodz­iców dzieci przeży­wa­ją­cych Rocznicę I Komu­nii świętej.