Święto Chrztu Pańskiego 13 sty­cz­nia 2019 r.

Przeży­wamy dzisiaj uroczys­tość Chrztu Pana Jezusa w Jor­danie. Dzisiejsza niedziela kończy litur­giczny okres Nar­o­dzenia Pańskiego.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 dzieci i młodzież z OAZY przed­stawia nam opowieść o nar­o­dze­niu Pana Jezusa w trady­cyjnych jasełkach. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 27 sty­cz­nia br. po Mszy św. o godz. 10.30 mierze­nie stro­jów I komu­ni­jnych, a po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników wyjazdu na Lazurowe Wybrzeże.

Apel Bur­mistrza Piask Pana Michała Cholewy:

POMÓŻMY NASZYM SĄSI­ADOM” Pożar wybuchł w Syl­wes­tra 2018 r. Rodz­ina Państwa Ostrows­kich z Kawęczyna w gminie Piaski straciła w nim cały dobytek. Trwa akcja orga­ni­zowa­nia pomocy. Przy­czyną pożaru było praw­dopodob­nie zwar­cie insta­lacji elek­trycznej. W płomieni­ach stanął cały dom. Ogień pochłonął także meble, ubra­nia, sprzęt gospo­darstwa domowego i wiele innych przed­miotów codzi­en­nego użytku. Budynek nie nadaje się do zamieszka­nia, a jego odbu­dowa jest dla poszkodowanych wydatkiem ponad ich możli­wości finan­sowe. Wszys­tkie osoby, które chcą pomóc pogorzel­com, mogą wpłacić dowolną kwotę pieniędzy. Liczy się każda złotówka!

W odpowiedzi na apel Pana Bur­mistrza w przyszłą niedzielę 20 sty­cz­nia 2019 r. przed koś­ciołami naszego dekanatu strażacy OSP z Kawęczyna przeprowadza zbiórkę dobrowol­nych ofiar dla rodziny dotkniętej tym nieszczęś­ciem.

PORZĄDEK WIZ­YTY DUSZ­PASTER­SKIEJ:

14 sty­cz­nia 2019 r. (poniedzi­ałek)

od godz. 9.00 – Żegotów

15 sty­cz­nia 2019 r. (wtorek)

od godz. 9.00 — Stryjno Góry (całość)

16 sty­cz­nia 2019 r. (środa)

od godz. 9.00 – Stryjno Kolo­nia przy szosie

17 sty­cz­nia 2019 r. (czwartek)

od godz. 9.00 – Stryjno I

18 sty­cz­nia 2019 r. (piątek)

od godz. 9.00 – Wola Gardzienicka (od OPT Gardzienice)

19 sty­cz­nia 2019 r. (sob­ota)

od godz. 9.00 – Wola Gardzienicka (II część)

Jeżeli nie sprawi to Państwu trud­ności, bardzo proszę o samochód na 15 min. przed planowanym rozpoczę­ciem wiz­yty dusz­paster­skiej.

Ofi­ary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszego koś­cioła.