Uroczys­tość Trójcy Świętej 27 maja 2018 r.

Przeży­wamy dzisiaj w liturgii Koś­cioła Uroczys­tość Trójcy Przena­jświęt­szej. Ofi­ary zbier­ane dzisiaj do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na CAR­I­TAS (Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom).

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca. Od godz. 17.00 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia. Zapraszam szczegól­nie dzieci, które pod­jęły dzieło 9 pier­wszych piątków miesiąca i młodzież, która przy­go­towuje się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. O godz. 18.00 – Eucharys­tia z ado­racją Najświęt­szego Sakra­mentu. I sob­ota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00.

31 maja (czwartek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty i niosą emblematy religi­jne, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Mieszkańców poszczegól­nych wiosek proszę o przy­go­towanie ołtarzy. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie będzie uczest­niczył w pro­cesji eucharysty­cznej. 29 maja (wtorek) o godz. 18.30 – próba dla dzieci przy­go­towu­ją­cych liturgię i syp­ią­cych kwiaty.

2 czer­wca (sob­ota) o godz. 9.00 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia dla uczest­ników Uroczys­tości Bierz­mowa­nia. Zapraszam młodzież, rodz­iców, rodz­iców chrzest­nych i świad­ków. O godz. 10.00 — próba gen­er­alna przed Uroczys­toś­cią Bierz­mowa­nia.

Za tydzień w niedzielę 3 czer­wca będziemy przeży­wali w naszej Parafii wiz­y­tację kanon­iczną, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Mieczysław Cisło. W tym dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy naszych Parafian, szczegól­nie rodziny z dziećmi. W cza­sie Mszy św. zostaną uroczyś­cie wprowad­zone do naszej świą­tyni Relik­wie Krwi św. Jana Pawła II. Od tego dnia będziemy zanosili nasze prośby i dziękczynienia do Boga przez pośred­nictwo świętego Papieża, obec­nego pośród nas. Po Mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z Rada Dusz­paster­ską. O godz. 12.00 – Msza św. w cza­sie której 31 osób przys­tąpi do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po każdej Mszy św. wierni będą mogli ucałować Relik­wie. Będzie to wyrazem czci i wdz­ięczności za paster­skie posługi­wanie Papieża Jana Pawła II. Po połud­niu Ks. Biskup odwiedzi DPS w Wyg­nanow­icach. Osoby, które zamaw­iały Mszę św. na 3 czer­wca bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. 1 czer­wca (piątek) o godz. 19.00 – próba przed uroczys­toś­cią. Zapraszam Rad­nych i członków Domowego Koś­cioła, którzy przy­go­towują liturgię.

Na zbliża­jące się uroczys­tości chcemy odpowied­nio przy­go­tować naszą świą­tynię. We wtorek na godz. 9.00 i w sobotę na godz. 12.00 – zapraszam rodz­iców kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. We środę do sprzą­ta­nia zapraszam rodz­iców dzieci przeży­wa­ją­cych rocznicę Komu­nii św.

Trwają prace związane z kon­serwacją i mal­owaniem dachu naszej świą­tyni.

Ofi­ary zbier­ane do puszki w przyszłą niedzielę przez­naczamy na Świą­tynię Bożej Opa­trzności w Warsza­wie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Hen­ryce Słowikowskiej, Elż­biecie Nodze i Krystynie Król.